esmaspäev, 14. mai 2018

8-kuuse beebi söömisharjumused

Mõtlesin, et kirjutan natuke meie pisikese printsessi toidu eelistustest. Kui see lisatoidu majandus pihta hakkas, siis oli pea ikka suhteliselt sassis mul. Mida anda? Kui palju anda? Mitu korda päevas? Näputoit või püreed? Äkki hoopis mõlemat? 

Alustasime, kui printsess oli 5-kuune. Enam täpselt ei mäletagi, aga esimesena sai ta vist kurgikangi pihku. Vaatas ja uuris seda pikalt, lõpuks jõudis kurk suhu ka, natuke ta lutsutas seda ja tutvus maitsega. Sealt edasi lisandusid brokoli, tomat, pirn. Kõik pakkus talle suurt huvi, aga kui ma peaksin ütlema, mitu grammi reaalselt talle toitu kõhtu jõudis, siis vast maksimum 5 grammi. Kuna sellel ajal jälgis arst pinksamalt, kas printsess ikka juurde võtab, siis otsustasin ikka püreesid andma hakata ning loobusin näputoidu plaanist.

Püreed läksid hästi kaubaks, sõi nii palju kui ma andsin. Alguses ei julgenud ju eriti, kartsin allergiaid, gaase ja teisi kõhuhädasid. Iga päevaga läksin siiski julgemaks ning pisike printsess sõi ja naeratas. Alguses olid tal gaasid küll, sai paar nädalat gaasirohtu ning siis see mure õnneks kadus.

Hetkel on nii, et kui pisike printsess ärkab hommikul kuue ajal, siis ta sööb umbes 180ml rinnapiimaasendajat ning õhtul enne magama jäämist teen talle umbes 210 ml piima, tavaliselt sööb kõik ära. Päeval sööb ta piima veel umbes kolm kuni neli korda, aga siis koguseliselt veidi vähem, keskmiselt nii 150ml.

Lisatoitu saab kolm korda päevas ning paaril korral pistan talle veel näksimiseks midagi pihku. Hommikusöögiks on tavaliselt juurvilja- või puuviljapüree. Lõunasöögiks püree lihaga ning õhtusöögiks umbes tund enne uinumist puder. Korraga sööb ta umbes 100 - 150 grammi püreed. Nüüd sööb ta ka tahkemat toitu meeleldi ning saab selle neelamisega ilusti hakkama, seega oleme vaikselt üle minemas tavalisele peretoidule. Näiteks meeldivad talle pannkoogid (banaan+muna), kotletid (hakkliha, sibul, küüslauk, muna), makaronid, riis maasikamoosiga, kartulipuder.

Praegu ei maitse talle ainult püreed, kus on kala sees. Raputab peale maitsmist õlgu nagu oleks külmavärinad ning siis keeldub suud lahti tegemast. Allergiat on siiani tekitanud ainult porgand, mida nüüd mõnda aega püüame vältida. Perearst ütles ka, et uue ajal lastest on uskumatult palju just neid, kellele porgand ei sobi.

Kui pisike printsess saaks öelda, mis tema lemmiksöögid on, siis ma usun, et ta vastaks, et pirnipüree, püreed veiselihaga, maasikad, tomat, kotletid, hirsipulgad, arbuus ning melon. Kui ta on rahutu ning ei taha mängida, aga mul on vaja süüa teha, siis ta on söögitoolis ning üritab kamapalle süüa. Alguses ei saanud ta neid üldse kätte, nüüd on juba päris osav, aga iga kord ei õnnestu käest suuni neid toimetada ning tuleb uuesti proovida. Hea peenmotoorika harjutus.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar