neljapäev, 17. mai 2018

Käisime Narvas

Ma pole aastaid Narvas käinud, ega ma sellest piirilinnast muud teagi, kui kindlust ja kunagi ammu, nii 20 aastat tagasi, olime seal kodutütarde laagris ka. Võistlustel olen ka Narvas käinud, mäletan ühte kaugushüppe võistlust, kus keskendusin katseks ja lind sittus pähe. Õnne see kahjuks ei toonud, sest isiklik rekord jäi seekord püstitamata.

Seekord viis tee meid Narva kanti, sest läksime sugulasi külastama. Nad juba üle 80. aasta vanad ja on enamasti kodus, pikki sõite enam ette ei võta. Kuna nad väga soovisid pisikest printsessi näha, siis tegime neile rõõmu ning sõitsime külla. Printsess sõidu ajal natuke jonnis, natuke magas ja natuke mängis, üldiselt läks teekond ilma suuremate muredeta. Sugulased olid meid nähes väga rõõmsad ning jutustasime mitu tundi. Väga armas vaadata, kuidas 86-aastane onu üritas printsessile palli püüdmist õpetada.

Kuna nende juurest Narva oli ainult 10 kilomeetrit, siis otsustasime emaga ikka linnas ka ära käia. Ma sain oma nutimängu punkte koguda ning me polnudki varem Narva jõe ääres jalutanud. Kui ilusaks seal kõik tehtud oli, hetkeks tekkis tunne, et olen kuskil välismaa promenaadil.

Foto Pinterest
Jalutasime kindluse juures ka väikse tiiru, sisse ei läinud. Kui ma olin pubekas, siis käisime iga aasta seal kindluses, sest see oli mu väikevenna lemmik koht. Püssid ja kindlused olid tema lemmikud. Kunagi tahaks sinna ka õhtuhämaruses jalutama sattuda ja seda kõike tuledesäras näha.

Foto Narva linnuse kodulehelt
Ilus tundus ka Tartu Ülikooli Narva Kolledz, tekkis täitsa tahtmine seda hoonet ka seest poolt näha.

Foto Wikimapia
 Pisike printsess magas Narvas käigu maha, ärkas alles Jõhvis üles. Ei äratanud teda ka kärust turvahälli tõstmine. Jõhvis käisime Bauhofis ning seal kõrval asuvas bistroos söömas. Pisike printsess üllatas mind sellega, et mängis üksinda mängunurgas terve aja kui meie seal kõrval lauas sõime. Vahepeal ikka vaatas, kas ma olen alles, aga ei mingit kisa. Vist hakkab see suur võõrastamis periood mööduma.

Narva täitsa tasub sõita, seal on palju ilusat, mida vaadata.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar