reede, 18. mai 2018

Karlova kodukohvikute päev

Jalutame pisikese printsessiga tihti Karlova linnaosas. See on linnaosa, mis asub Emajõe paremal kaldal kesklinna ja Ropka linnaosa vahel. Tähe tänav oma pisikeste kohvikute ning kauplustega kutsub uudistama. 

Sellel nädalal on käimas Karlova päevad ning reede oli kodukohvikute päev. Lisaks erinevate hõrgutiste maitsmisele pakkus mulle põnevust piiluda sealsete elanike aedadesse ning õuedesse. Mõnus puitelamute rajoon, mis on nii lähedal kesklinnale, aga samas pakub vaikust ning jääb suuremast linnamürast eemale. Peale Supilinna minu järgmine valik, kus elada.

Külastasime järgnevaid kohvikuid:

Anna Edasi - ma olen sellest kohvikust teadlik olnud ka varem, aga sisse astusin sinna esimest korda. Seal oli olemas ka laste söögitool, kus pisike printsess sai istuda ning kurki nosida, sellel ajal kui meie sõbrannaga oma lõhequiched sõime. Pirukas oli hea ning kohvik ise on ka väga hubane.

Tassikoogid - seal olen käinud mitmeid kordi varemgi. Kindla peale minek, kui on vaja külakostiks midagi magusat viia.Hedonismus Maksimus - sõbralikud inimesed, mõnus istumiskoht õunapuu all, väga huvitavad aknad majal, aga kui peale 25. minutilist ootamist polnud meie koogid ikka saabunud ning ühtegi teenindajat - kodukohviku pidajat kuskil näha polnud, siis lahkusime.

Lev ja Leevike - seal sõime kooki ning keeksi, maitsesid hästi. Pisike printsess sai pleedil roomata ning mänguasju uudistada ning maasikat süüa, mis mu tordil oli.

Peale selle kohviku külastamist jäi printsess tuttu ning Aleksandri tänava kohvikud magas ta maha.

Rohehoov - väga suur magusa valik, kuna endal oli kõht juba täis, siis ostsin mehele kaks tiramisu kooki. Sõi ja kiitis.

Aleksandri Avatud aed - sõbranna ostis sealt vahvleid. Väga sõbralik kohvikupidaja, mõnusalt ruumikas aed ning rikkaliku valikuga menüü. Kui oleksime oma jalutuskäiku sealt alustanud, oleksin kindlasti selle kohviku burgeri söönud, nägi väga nämma välja.

Meie käisime kohvikutes päevasel ajal, osad kohvikud polnud veel avatud, aga oligi rahulikum kulgeda ja Karlova hoove uudistada. Jõudsime ilusti enne vihma ja suuremat müristamist koju ka.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar