laupäev, 26. mai 2018

Liiga palju autosõite

Veel mõned kuud tagasi magas meie beebi autosõidud alati maha ning samuti uinus kohe, kui ta kärusse asetasime. Ajad muutuvad! 8,5-kuune printsess on väga vaimustuses uute kohtade avastamisest, aga autosõite peame väga õieti ajastama, et saaksime nutu ja hüsteeriata hakkama.

See nädal on olnud palju autosõite, esmaspäeval sõitsime Kubijale, teisipäeval käisime Munamäel ja Ööbikuorus, kolmapäeval tulime Tartusse tagasi. Neljapäeval sõitsin ma pisikese printsessiga maale, reedel sealt Rakverre ja õhtul Tartusse tagasi. Tegelikult läksid kõik sõidud peale viimase päris hästi, printsess enamasti magas, mängis või jutustas. Nuttu oli minimaalselt.

Aga millalgi pidi ju tema kannatus ka katkema, eile õhtul kaheksakümnest kilomeetrist nuttis ta umbes kuuskümmend. Vahepeal oli täiesti hüsteerias, tegin peatusi ja rahustasin, aga kui edasi hakkasin sõitma, lendas tal lutt jälle kohe suust ja kisa lahti. Olin linna jõudes juba pisarate äärel ja palusin mõttes lapselt vabandust, et teda niimoodi ringi oleme solgutanud.


Tegelikult on ta selle nädalaga meeletult edasi arenenud. Ta oskab nüüd püsti tõusta, kui kuskilt kinni saab hoida või meie vastu toetada. Käpuli asendi võtab ta juba ammu sisse, aga nüüd liigub käpuli ka veidi edasi. Võõrastamine on hetkel täitsa kadunud ja ma loodan, et nii jääb ka. Õhtuti on tunnike hiljem magama jäänud kui tavaliselt, aga magab nüüd hommikuti kauem ning ööuni on sügavam. Ärkasin täna ehmatusega kell 9 ning hüppasin püsti, et vaadata, kas printsess ikka hingab.

Armas laps, luban, et sa ei pea nüüd nädal aega autoga sõitma ja elame rutiinset kodust elu. Ujuma saad ka, ausõna!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar