laupäev, 26. mai 2018

Ratturid vallutasid Tartu

Käes on see oodatud/vihatud nädalavahetus, kus kesklinna on vallutanud jalgratturid. Kes läheb esikohta püüdma, kes ennast ületama, kes kihlvedu võitma, kes niisama põnevusest. Siis on veel teie suur seltskond, kes kirub neid rattureid maapõhja, sest ta ei saa oma autoga harjumuspäraseid teid sõita ning oma pahameelt elab ta raja turvajate ning pealtvaatajate peal välja: "Kuradi ratturid, sõitku metsas". Minu arvates on Tartu Rattaralli äge üritus ning veel põnevam on päev varem toimunud Tartu GP, kus võimalus tipprattureid võistlemas näha.

Kuna võistlusrada läks ka meie maja eest mööda, siis käisime ikka vaatamas pisikese printsessiga.  Naabermaja lapsed pidasid aias pikniku ning kui kuulsid sireene ning teadsid, et ratturid on lähenemas jooksid ruttu tänavale. Uue ringi ootel kihutasid aias ratastega ning mängisid, et on ka võidusõitjad ning Rein Taaramäed. Kust need uued sporditähed ikka tulevad, kui mitte eekujusid järgides.Kuna eile toimusid ka lastesõidud, siis oli väga südantsoojendav vaadata, kui paljud isad oma lastega sellele üritusele suundusid. 

Foto: Klubi Tartu Maraton
Ma usun, et järgmisel aastal on meie pisike printsess ka juba stardijoonel. Arvame mehega mõlemad, et last spordipisikuga nakatada pole kunagi liiga vara, peaasi, et ta sellest lõbu tunneks. Tal juba jalgratas ka olemas, udupeen, üliroosa ning päiksevarjuga. Aitäh, kinkijale! Istub uhkelt seal peal, kui mina siis tagant sangast lükkan.

Ma ise pole kunagi ühelgi suurel rattarallil osalenud, sest ma kardan massis sõita. Ma olen liiga palju rattavõistlusi ja kukkumisi näinud. Olen paaril korral väiksematel võistlustel osalenud. Mulle meeldib käia jalgrattamatkadel ning niisama rahulikult omas tempos kulgeda ning mõelda ja unistada. Samuti on see heaks liiklusvahendiks, eriti tipptunnil, kus autoga ummikus istuksin, aga rattaga kiirelt soovitud sihtpunkti jõuan.

Kahjuks mul varastati eelmisel suvel ratas ära, järgmisel kevadel vaatan uue. Tahaks linnaratast, siis peame muretsema ka rattatooli, et pisike printsess saaks koos minuga sõitu nautida.

Ootangi nüüd, et pisike printsess oma esimesest päevaunest ärkaks, et saaksime veidi aja pärast õue minna rattaralli starti vaatama. Nael kummi!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar