teisipäev, 29. mai 2018

Suveüritused ja kontserdid, mida külastada plaanin


Illmad on mitu nädalat juba nii soojad olnud, see aasta täitsa võimalik saada pruuniks teiseks juuniks. Tegelikult on see mai kuu minu jaoks nii kummaliselt rahulik olnud. Tööl käies on just mais kõige rohkem ürituste korraldamist, võistlusi, järelvastajaid, ekskursioonid, eksamikomisjonis olemised jne. See aasta kulgen rahulikus beebirütmis, kuigi see pole tegelikult praegu üldse rahulik, sest laps oskab nüüd püsti tõusta ja veidi ringi tatsuda ja mina ainult turvan kõrval, et ta ei kukuks ega järjekordset muhku ei saaks.

Aga millest ma tegelikult tahtsin kirjutada. Suveüritustest ja ettevõtmistest. Tegin hommikul mingi kondikava, et kuhu tahaksin minna. Kindlasti igale poole ei lähe, kontserdeid sai kirja liiga palju, eks näis, kuhu kohale ka jõuame. Mingid lemmiküritused on aastatega ka välja kujunenud, kuhu ikka ja jälle jõuda tahaksin.

Kalendrisse said sellised üritused:

Aparaaditehase tänavaturg 2. juuni - Aparaaditehas on vist üks kõige kiiremini arenevaid komplekse Tartus. Müürilille täikalt loodan endale ja lapsele midagi leida, kindlasti saab kuhjaga disainiideid ning maitsvaid elamusi toiduturul. Lubatakse suurt lasteala nii, et pisikesel printsessil peaks ka uudistamist küllaga olema. 

Gustav Sule mälestusvõistlused kergejõustikus 3. juuni - kergejõustik on mu lemmik spordiala. Püüan igal aastal seda võistlust vaatamas käia, Tamme staadion on üks ilusamaid staadioneid ka, kus seda võistlust korraldada. Loodan, et kohal on palju tippsportlaseid ning näidatakse säravaid tulemusi.

Tartu Tänavatoidufestival 16. - 17. juuni - mulle meeldib kogeda erinevaid maitseelamusi sellepärast tervitan alati kahel käel erinevaid toidufestivale. Riigi 100 sünnipäeva puhul tehakse kummardus kohalikule kokakunstile. Korraldajad lubavad Eesti toitu uudsel, erilisel või just väga traditsioonilisel viisil. Minu jaoks on sümpaatne ka see, et festival austab rohelist mõtteviisi ning minimeerib koormust ümbritsevale keskkonnale.

Tartu Hansapäevad 7. - 8. juuli - laadamelus raekojaplats, kus iga ostja jaoks midagi huvitavat. Meie seame sammud kindlasti Toomemäele, kus tegutseb Lastelinn. Lisaks on olemas veel Teaduslinn, Raualinn. Uudistamist peaks jätkuma.

Peipsi Romantika 20. - 21. juuli - Kasepää laululava asub Peipsi järve kaldal, igal aastal juuli kuus esinevad seal romantiliste ja akustiliste kavadega tuntud Eesti muusikud. Äkki eelmisel aastal oli see uudis igas ajalehes, kuidas Jüri Pootsman kohale ei jõudnud? Sellel aastal esinevad näiteks Matvere, Tätte, Liisi Koikson ja Liis Lemsalu. Ma olen seal mitu korda käinud, kuna järve ääres läheb õhtul väga jahedaks, eriti kui tuuline on, siis varustan ennast alati tekkide ja jopega. Ilusad kontserdid on.

puhkaeestis.ee
Avatud talude päev 22. juuli - ma pole varem osalenud ega talusid uudistamas käinud, aga sellel aastal oleme mu vennal abis. 

Tuletorni Kontsert 27. - 28. juuli - see üritus on toimunud juba kaheksa korda, ma igal aastal olen mõelnud, et nüüd lähen. Ikka pole jõudnud, vast see aasta läheb paremini. Esinejad on ägedad - Tanel Padar, Gerli Padar, Stig, Põhjakonn, Regatt. Toimuvad need muusikaõhtud ka Peipsi ääres , täpsemalt Rannapungerja jõe ääres. Kui ma ei eksi, siis Guido Kangur oma perega korraldab neid.

Tartu toidu- ja veinifestival 3. - 5. august - jälle toit. Mis teha, kui mulle süüa meeldib. 

Tammelinna kodukohvikute päev 5. august - olen sellel aastal osalenud juba Supilinna ja Karlova kodukohvikute päeval. Vaatame, mis Tammelinnal meile pakkuda on. Minu jaoks on see suhteliselt avastamata linnaosa siiani.

Emajõe Festival  10. - 12. august - meie jalutame Emajõe ääres küll iga päev, kui linnas oleme. Seega ootan ka huviga, mida see festival endast kujutab. 

Armastusfilmide festival Tartuff 13. - 18. august - mis saaks olla vahvam, kui sumedal augustiõhtul/ööl olla koos kaaslasega või sõpradega raekojaplatsis lebos ja koos filme vaadata. Filmide valik on alati mitmekesine, ei pea kartma läägeid pisarakiskujaid.

Muusikasuvi Antoniuse õuel - eelmisel aastal käisime Terminaatorit kuulamas. Oli kohutavalt vihmane ja külm päev, õhtuks küll ilm leebus, aga mul oli seljas talve parka, aga kuna kõht oli nii suur, siis lukk kinni ei läinud. Jõin terve ürituse aja teed. Terminaatori tuntumad hitid tõid nostalgilisi hetki meelde. Ei teagi keda see aasta kuulama minna, Tanel Padarit äkki?

Mõni suvelavastus võiks ka kavva mahtuda. Oleme igal suvel vähemalt ühte etendust käinud vaatamas. Eelmisel suvel võitsin piletid etendusele "Tagahoovis", polnud just meie lemmik. Tahaksin minna teatrisse kuskile, kus ma pole varem käinud, näiteks Kukruse Polaarmõisas saab vaadata etendust "Ristumine peateega"

Lisaks kultuurisündmustele tahaks palju loodusesse. Elistvere loomaparki külastame ka, et pisike printsess saaks seal loomi uudistada. Kauksi rand on iga suvine lemmik, Põlvamaale Pizza Olive pitsat sööma tahaks ka jõuda.

Millised on teie iga suvised üritused, kust oleks patt puududa?Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar