laupäev, 2. juuni 2018

Aparaaditehase tänavaturul

Kas sina oled Aparaaditehases käinud? Mina sinna väga tihti ei satu, aga kui seal juba olen, avastan alati midagi uut ja meeldivat, sellepärast lähen aegajalt jälle tagasi. Mis koht see siis on? Asub see  vana tehasekompleks Tartus, Riia ja Kastani tänava nurgal. Mõned aastad tagasi hakati sellest vanast kompleksist arendama kultuuritehast, tänaseks on Aparaaditehasest saanud paljude linnlaste lemmikkoht, kus saab kauplusi, toidukohti, stuudioid ja ateljeesi külastada.

Ma olen näiteks seal Muhu leiba käinud ostmas, sest hoovi sisendes on tunda nii mõnusat värske leiva lõhna, et lihtsalt võimatu on sealt ilma leivapätsita lahkuda. Maitseb see ka väga hästi. Mahemarketist olen soetanud mõned koduhooldustarbed ning pesuvahendid. Alati Laste maa&ilma poodi sisendes tahaks kõiki asju osta, kõik tooted on valminud Eestis, asjad väga kvaliteetsed ning pood ise on minu arvates ka ülinunnu. Lisaks toimub seal vahel üritusi ning õpitube emadele, nendesse ma kahjuks veel jõudnud pole. Söönud olen siiani ainult Aparaadis. Päevapraed on maitsvad ning koogid sulavad suus. Tuttavad on väga kiitnud ka Trikster Tihast, aga ma pole sinna veel sööma jõudnud.

Täna toimus Aparaaditehases tänavaturg, käisin seda uudistamas koos pisikese printsessiga. Jõudsime kohale veidi enne kella ühtteist, jäime paduka kätte. Õnneks ilmataat siiski soosis laata ning veidi aja pärast jäi sadu järele ning ka päike tuli pilve tagant välja ning kauplejad said letid kuivatada ning müüma asuda.Müürilille täikalt ma midagi ei ostnudki. M suuruses riideid oli päris palju, silma jäi mitu ilusat kleiti, aga polnud sellist ostmistuhinat täna peal. Rahakotile hea ju. Disaini- ja käsitööturul jäid silma seljakotid, mul polegi hetkel ühtegi. Täna ei ostnud, aga jätsin disaineri nime meelde.

Tänavatoidualal oli mitmeid asju, mida oleks maitsta tahtnud, aga kõht polnud nii tühi. Mees oli ka eksamitel, kahepeale oleks rohkem jaksanud asju degusteerida. Otsustasin bataadifriikate kasuks (4.-), olid väga maitsvad, kaste oli ka hea, ostsin need Muhuritost. Alal müüdi erinevaid burgereid, burritosid, krõbedat kala, friikaid jne.


Magustoiduks ostsin Fresko vegan jäätiseletist rabarberi jäätise (2.50), oli mulle meelepärase maitsega. Toidulaada ala oli päris väike,  võrreldes teiste laatadega kus olen käinud. Ostsin koju kaasa Mõisapreili pagari seemneleiva (2.-). Müüdi veel mett, sinki, vorsti, makroone, kastmeid jne. SIP käsitööõlle alal on õlle- ja siidrisõpradele kindlasti midagi uut avastada ja erinevaid maitseid proovida, ise ma alkoholist ei hooli, sealt kärutasime lihtsalt mööda.

Laste ala paiknes Aparaaditehase sisehoovis, kahjuks oli seal kohutav tossuhais meie sisenemise hetkel, seega me tulime ruttu ära ja ma ei oska öelda, mis tegevusi seal lastele oli.

Mulle meeldis, et laadaga propageeriti keskkonnasõbraliku eluviisi ning taaskasutust. Pürgikonteinereid oli alati 3 kõrvuti - taara, biolagunevad jäätmed ja segaolmejäätmed.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar