esmaspäev, 4. juuni 2018

Beebil lihaspinged, kas aitate või ootate?

Kui mõned kuud tagasi pisikese printsessiga harjutusi tegin ja avastasin, et ta paremat jalga üldse kõverdada ei taha, kutsusin füsioterapeudi, kes ütles, et meie beebil on lihaspinged. Ta andis soovitusi ning näitas harjutusi kuidas neid leevendada. Lisaks soovitas massaaži ning ujumist.

Kuna ujumas me nagunii juba käisime ning kodus võimlesime ka igapäevaselt, siis hakkasin beebile veel lisaks ka füsio näidatud harjutusi ning massaaži tegema ning ta sai oma jala kaunis kähku jälle kõveraks. Ei jonninud ka enam  eriti ning tundus, et tal on parem oma kehas olla ning toimetada.

Kuna üks tuttav kurtis sama muret, siis soovitasin talle ka, et viigu beebi füsio juurde ning rääkisin oma kogemusest, kuidas see meie beebit aitas ning tahtsin talle harjutusi näidata, mida ta koos beebiga kodus teha saab. Soovitasin ka beebide ujumisse minna ja rääkisin kui lõbus meie beebil seal on. Tema aga vastas, et ei hakka raha raiskama, sest ükskord hakkavad kõik beebid nagunii roomama ja kõndima, endal lihtsam ju, kui ta seda hiljem tegema hakkab. Muidugi hakkavad lapsed kõike omal ajal tegema, siis kui selleks valmis on, aga kui sa näed, et su lapsel on mure ning on viise, kuidas teda aidata, siis miks sa ei aita?

Ujumise kohta ütles, et see on pigem selline moodu värk, et saad kiidelda, et sinu laps juba ujub. Minu laps ei uju, ta pritsib, sulistab ning naudib lihtsalt vees olemist. Vesi on tema sõber.

Kui kehalises algavad ujumistunnid ning tundi tuleb arglik 2. klassi laps ja küsib mult suurte silmadega, kas see ongi bassein, ma pole varem näinud, siis ma olen natukene kurb. Kurb sellepärast, et tema vanemad ei ole tähtsaks pidanud oma last veega sõbraks teha. Veelgi hullem, mõni ema on oma lapse lausa ära hirmutanud, kui halb see ujumistund ikka on. Ma olen saanud oma tööaastate jooksul ka ühe ema telefonikõne, kes on üritanud mulle selgeks teha, et õppekava võib seda küll ette näha, aga minu laps küll ujumistundi ei tule, mina ise ka ei oska ujuda ja ma ei leia, et mu laps peaks seda tegema.

Kõik ei peagi sporti armastama ja sellega tegelema, aga kas vanem ikka võib võtta lapselt isegi võimaluse uue oskuse omandamist proovida?

Peale seda kui meie pisike printsess roomamise ära õppis pole tal enam lihaspingeid esinenud, nüüd ajab ta ennast koguaeg püsti ja mina turvan, et ta väga hullusti ei kukuks ning üritan talle õpetada, kuidas püsti olekust jälle istuma või käpuli tulla.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar