esmaspäev, 11. juuni 2018

Ojeee, jalka MM algab

Juba sellel nädalal antakse avavile jalgpalli maailmameistrivõistlustele Venemaal, ma juba nii ootan. Ma pole väga suur jalkafänn, ma ei tea unepealt kõiki fakte nimetada, aga mu mees teab, ehee. Me täiendame teineteist, tema teab jalgpallist ja tennisest kõike, ma enamusest teistest spordialadest. Kui ma ise saan valida, mis pallimängu mängida, siis eelistan saalihokit, korvpalli ja võrkpalli jalkale, aga tugitoolisportlasena on jalgpall põnev.

Maailmameistrivõistluseid ikka vaatan, kindlasti mitte kõiki mänge, aga poolfinaale, finaali kindlapeale ning lisaks oma lemmik meeskondade omi või lihtsalt, kui on aega ning pisike printsess laseb jälgida. 

Aga ma tean väga paljusid peresid, kus see MM kindlasti pingeid tekitab, sest kaaslane tahab mänge vaadata, aga naisele või mehele see ei sobi. Oleks üks õhtu, aga kuu aega järjest, kohutav. Eks tuleb muidugi spordikaugeid naisi ka mõista ning mõni mees pagebki kuuks ajaks pubisse õlleklaasi taha telerit vaatama ning jätab pere hooletusse. Õnneks meil nii pole. Tore on õhtuti snäkivaagna taga oma lemmik meeskonda toetada, kuna eelistused enamasti ei kattu ka, siis saab teineteist tögada, kui niiöelda minu meeskond värava lööb. Ennustustabeli tegime valmis, võitja auhinnas pole veel kokku leppinud.

Ma ei tea, kes võidab, aga on meeskondi, keda pooldan rohkem. On nad siis mänguliselt nii võimsad või mingil muul põhjusel sümpaatsed.

Island - esimest korda MMil, nad on nüüd oma 350 000 elanikuga ka väikseima rahvaarvuga riik, kes MMile kfalifitseerunud. Kaks aastat tagasi osalesid nad esmakordselt Euroopa meistrivõistlustel ning jõudsid veerandfinaali ning saatsid Inglismaa koju. Maailm hullus ning pisike Island sai meeletu tähelepanu osaliseks. Loodan, et nad kordavad oma ime ka sellel aastal.

me.me
Uruguay - mulle meeldib Luis Suarez.

Hispaania - alati meeldinud, tugeva kaitseliiniga energiline võistkond, kelle tähtmängijaks Sergio Ramos. Kas kogenud mängumehed ning noored kuraasi täis talendid suudavad koostöö klappima saada ning pallid võrku sahistada? Võiksid ju. Esimene vastane on kohe Portugal.

Prantsusmaa - olen alati Prantsusmaad pooldanud, võivad võita oma teise maailmameistritiitli, aga võivad ka hävida.

Brasiilia - alati favoriidid, aga juba 16 aastat kullata. Brasiilia fännid suudavad mängupäevast korraldada tõelise peo. Pelé raamat oli huvitav, soovin Brasiiliale edu.

Rootsi - ma pole selle meeskonna tegemistega eriti kursis, kunagi aastaid tagasi, kui ma gümnaasiumis käisin mängisid seal ilusad kutid ja peale seda jäänud külge kuidagi see komme Rootsit ka natuke fännata. Suht tobe põhjus küll. 

Belgia - Belgial tunduvad praegu head ajad olevat, kvalifikatsiooniturniir läbiti ühegi kaotuseta. Võiksid musta hobusena murda jalgpalli suurriikide sekka.

Ja Itaaliat pole, nuuks!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar