pühapäev, 10. juuni 2018

Puiduait ja tünnilaat

Vahel küsitakse viktoriinides või mälumängudes, kus on Eesti tünnipealinn? Kuna tünnilaat toimub nüüd juba 19. korda, siis on enamus eestlasi sinna sattunud või vähemalt kuulnud, et selline üritus jaanipäeva paiku aset leiab. Julgen arvata, et kes Puiduaita on külastanud leiab tee sinna ka tagasi, lihtsalt niivõrd ilusaid asju leiab sealt hubasest majast. Kus see tünnipealinn oma tünnilaada ja Puiduaidaga siis ikkagi asub?

Õige vastus on, et Avinurmes. Varem kuulus see piirkond Ida - Virumaa alla, nüüd peale valdade liitumisi, on see tükike Jõgevamaast. Tünnilaat pakub kohalikele kauplemisvõimalust, ettevõtjad ja käsitöömeistrid saavad oma toodangut tutvustada ning isetegevuslased pillimängu, lauluhäält ning tantsusamme näidata. Laata külastab umbes 15000 inimest, alati kohtab seal palju tuttavaid ning leian midagi meelepärast, mida maitsta või osta. Arvatavasti veedame oma jaanipäeva ka sellel aastal just seal.

Kui mul on pea tühi, mida sünnipäevaks või pulmadeks või muuks tähtpäevaks kinkida, siis Puiduaidast leiab alati tooted, mis kingituse saajaid väga rõõmustavad. Lisaks pakutakse seal maitsvat sööki, saab õpitubades uusi oskuseid omandada ning koolitusi või pidusid korraldada.

Näiteks saab sealt osta puidust käekotte, laias valikus korve, karpe, saunatooteid, valgusteid ning isegi maalitud kalosse. Ma ei satu sinna väga tihti, aga kui käin on alati midagi uut ja nii vahvat, et tahaks endale ka.


Meil on kodus kasutuses väga palju Puiduaidast pärit tooteid, näiteks piimakann, korvid, kandik, võtmekapp, kibu, soolatoos, vannitoa redel jne.Minu rõõmuks on neil ka väga palju puidust mänguasju, varsti saame pisikese printsessiga koos seal osturetkel käima hakata. 

puiduait.ee

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar